Rozpoczęła się 33. Radomska Wiosna Literacka

Spotkania 2010-03-22 11:53
liczba wyświetleń: 448 razy
Rozpoczęła się 33. Radomska Wiosna Literacka

Organizatorem imprezy, która potrwa do piątku, jest Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu.


Według Ilony Michalskiej-Masiarz z działu promocji książki biblioteki, od lat dużym zainteresowaniem miłośników literatury cieszą się spotkania ze znanymi autorami.


W tym roku wśród zaproszonych gości są m.in. Józef Hen pisarz, scenarzysta, reżyser filmowy, ubiegłoroczny laureat Nagrody Literackiej m.st. Warszawy; Andrzej Pilipiuk - jeden z najpopularniejszych pisarzy fantasy, zdobywca najważniejszej polskiej nagrody dla twórców tego gatunku - literackiej nagrody im. Janusza A. Zajdla oraz Piotr Paziński, pisarz młodego pokolenia, który w 2009 roku zdobył Paszport Polityki za książkę "Pensjonat".


Czytelnicy będą też mieli okazję spotkać się z Elżbietą Moczarską, córką Kazimierza Moczarskiego, która od lat zajmuje się sprawami związanymi z książką ojca "Rozmowy z Katem".


Jak podkreśla Michalska-Masiarz, to z m.in. z archiwum Elżbiety Moczarskiej korzystała Anna Macewicz przy pisaniu biografii jej ojca, wydanej w ubiegłym roku przez Wydawnictwo Znak.


Podczas tegorocznej "Wiosny" zaplanowano też wiele spotkań adresowanych do dzieci i młodzieży. "Chcemy poprzez spotkania z autorami, którzy opowiedzą o swojej twórczości, przekonać młodych czytelników, że czytanie nie jest nudne, że jest nawet ciekawsze od gier komputerowych" - stwierdziła Michalska-Masiarz.


Do Radomia przyjedzie m.in. jedna z najpopularniejszych autorek książek dla młodych czytelników Ewa Nowak, która w ub. roku za powieść "Bardzo biała wrona" otrzymała tytuł Książki Roku Polskiej Sekcji IBBY.


Tegorocznej Radomskiej Wiośnie Literackiej towarzyszyć będą także koncerty, spotkania poetyckie, a także wystawa twórczości malarskiej radomskiego artysty Andrzeja Minajewa.


Radomska Wiosna Literacka jest imprezą o wieloletniej tradycji. Jej pierwsza edycja odbyła się w 1974 roku. Głównym celem imprezy jest promocja literatury przez bezpośredni kontakt z twórcami. W Radomiu gościli m.in. Marek Nowakowski, Ryszard Kapuściński, Olga Tokarczuk, Wojciech Tochman, Wiesław Myśliwski.


Impreza jest częścią projektu "Radomskie spotkania z literaturą", dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Mecenat 2010. Upowszechnianie i promocja czytelnictwa".

Zobacz również
XV Port Poetycki w Chorzowie
Spotkania 2017-05-19 15:54
Port Poetycki Chorzów - XIV edycja
Patronat medialny Allarte 2016-05-20 18:38
Port Poetycki Chorzów - XIV edycja27. 05. 2016 r. godz. 17:30 Miejska Galeria Sztuki MM – Chorzów ul. Sienkiewicza 3
Mullaghmore
Informacje 2016-03-22 02:35
Mullaghmore Nie przypadkiem za scenę dla swych rozterek i wysiłku przywoływania pamięci epizodycznej poetka wybiera...
„Idąc” Krzysztof Mich
Recenzja | 2018-01-17 17:15
Małgorzata Południak
Złoty wawrzyn pozostanie złoty
Czytelnia | 2017-02-26 02:25
Małgorzata Południak
Raport z nie-tożsamości, Ewa Sonnenberg "Obca"
Akademia pisania | 2016-09-05 21:29
Paweł Dąbrowski
O sztuce, życiu i przyjaźni (I)
Autor allarte | 2016-09-05 21:24
Małgorzata Południak
Liryczni mężczyźni, spokój oceanu i dzika okolica
Czytelnia | 2016-09-05 21:11
Małgorzata Południak
pokaż wszystkie »
SZAFa kwartalnik literacko artystyczny
Poezja. Proza. Krytyka literacka. Recenzje. Relacje z wieczorów poetyckich. Ekfraza. Wywiady. Teatr. Fotografia. Malarstwo.
szafa.kwartalnik.eu/
Art Pub Kultura
Poezja. Kultura. Wernisaże.
www.artpubkultura.blogspot.com