Konkurs Twoja Perspektywa

Konkurs Literacki 2010-02-22 10:26
data rozpoczęcia: 2010/02/22, Poniedziałek
data zakończenia: 2010/02/05, Piątek
liczba wyświetleń: 443 razy

Organizatorem konkursu jest Grupa TP wraz z Polskim Stowarzyszeniem Zarządzania Kadrami przy współpracy z Business for Society.


Konkurs jest częścią programu Twoja Perspektywa, którego celem jest przekazanie studentom praktycznej wiedzy biznesowej, niezbędnej do podjęcia pierwszej pracy po studiach oraz pokazanie im możliwości rozwoju zawodowego w branży telekomunikacyjnej.

"Ogromne zainteresowanie studentów zeszłoroczną, I edycją konkursu Twoja Perspektywa pokazuje, że praca w branży telekomunikacyjnej jest dla młodych ludzi bardzo atrakcyjna. Bardzo istotną korzyścią z uczestnictwa w konkursie Twoja Perspektywa, zarówno z perspektywy studentów, jak i samej firmy, jest także możliwość odbycia płatnych praktyk studenckich w jednej z firm należących do Grupy TP. Taką możliwość otrzyma w tym roku 9 najlepszych uczestników konkursu" - powiedział Zbigniew Krzysztoń, Dyrektor Departamentu Rozwoju Pracowników Grupy TP.

"Głównym celem organizatorów konkursu Twoja Perspektywa jest zainteresowanie studentów branżą telekomunikacyjną oraz pogłębianie wiedzy z dziedziny nowych technologii, telekomunikacji, informatyki, a także marketingu i zarządzania" - mówi Marcin Kasperek, Dyrektor Programowy.

Studenci będą konkurować w jednej z trzech dziedzin tematycznych. Pierwsza to informatyka, druga - telekomunikacja, a trzecia - marketing i zarządzanie. Każdy uczestnik podczas rejestracji do eliminacji konkursu wybiera jedną z trzech dziedzin, której będą dotyczyć jego zadania konkursowe na wszystkich etapach.

Do konkursu mogą przystąpić studenci, którzy mają za sobą pierwszy rok studiów magisterskich, licencjackich lub inżynierskich i nie ukończyli jeszcze 26 roku życia. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest dokonanie rejestracji w terminie od 1 lutego do 5 marca 2010.

Do eliminacji konkursu studenci przystąpią w terminie 8 - 28 marca 2010. Polegają one na rozwiązaniu 30-minutowego testu on-line składającego się z 20 pytań wielokrotnego wyboru oraz jednego pytania otwartego. Na podstawie wyników eliminacji do półfinału zostanie zakwalifikowanych 30 uczestników, po 10 z każdej dziedziny, którzy osiągnęli w niej najlepszy wynik.

Półfinał konkursu będzie rozgrywany od 12 kwietnia do 4 maja 2010. Drugi etap konkursu polega na rozwiązaniu on-line w ciągu 6 godzin przykładu sytuacji biznesowej w wybranej dziedzinie wiedzy. Na podstawie wyników półfinału do finału zostanie zakwalifikowanych 9 uczestników: po 3 z każdej dziedziny, którzy osiągnęli w niej najlepszy wynik.

W finale konkursu najlepsi studenci w swojej dziedzinie w Polsce przedstawiać będą przed Kapitułą Konkursu indywidualną prezentację sytuacji biznesowej rozwiązanej w półfinale. Spośród 9 finalistów wyłoniony zostanie 1 zwycięzca, 4 laureatów oraz 4 finalistów. Wszystkie etapy konkursu będą oceniane przez Kapitułę Konkursu, w skład której wejdą eksperci i przedstawiciele organizatorów konkursu. Finał konkursu odbędzie 27 maja 2010 w sali kinowej budynku TP przy ul. Twardej 18 w Warszawie.

Wszystkich studentów chętnych do wzięcia udziału w konkursie Twoja Perspektywa zapraszamy do rejestracji on-line poprzez stronę: www.twojaperspektywa.pl

Zobacz również
43. Ogólnopolski Konkurs Poetycki "Jesienna Chryzantema"
Konkurs Ogólnopolski 2017-05-30 21:12
43. Ogólnopolski Konkurs Poetycki  Celem Konkursu jest promocja ludzi młodych piszących wiersze w kręgach inspiracji religijnej i patriotycznej....
XXV Ostrołęcki Konkurs Literacki im. Dionizego Maliszewskiego
Konkurs Literacki 2017-04-03 13:10
Ostrołęcki Konkurs Literacki im. Dionizego Maliszewskiego adresowany jest do osób w wieku 16...
XXII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Janusza Korczaka
Konkurs Poetycki 2017-02-22 13:02
XXII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Janusza KorczakaSerdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie Poetyckim im. Janusza Korczaka dla dzieci i młodzieży...
„Idąc” Krzysztof Mich
Recenzja | 2018-01-17 17:15
Małgorzata Południak
Złoty wawrzyn pozostanie złoty
Czytelnia | 2017-02-26 02:25
Małgorzata Południak
Raport z nie-tożsamości, Ewa Sonnenberg "Obca"
Akademia pisania | 2016-09-05 21:29
Paweł Dąbrowski
O sztuce, życiu i przyjaźni (I)
Autor allarte | 2016-09-05 21:24
Małgorzata Południak
Liryczni mężczyźni, spokój oceanu i dzika okolica
Czytelnia | 2016-09-05 21:11
Małgorzata Południak
pokaż wszystkie »
SZAFa kwartalnik literacko artystyczny
Poezja. Proza. Krytyka literacka. Recenzje. Relacje z wieczorów poetyckich. Ekfraza. Wywiady. Teatr. Fotografia. Malarstwo.
szafa.kwartalnik.eu/
Art Pub Kultura
Poezja. Kultura. Wernisaże.
www.artpubkultura.blogspot.com