Kobieta ekstremalna

Autor: Karolina Balcerzak

Kultową już „Rodzinę Osbournów” oglądali na MTV z pewnością nie tylko fani Black Sabbath. Jednak dostarczanie ekstremalnych wrażeń jest domeną nie tylko Ozzy’ego, ale także jego żony o czym można przekonać się czytając jej autobiografię. Jak sama mówi – ekstremalną.


W tej publikacji Sharon otwarcie i, jak się wydaje, szczerze, mówi o swoim nietypowym i niełatwym życiu u boku Ozzy’ego. Maksimum egoizmu i minimum odpowiedzialności – to przepis na rasowego muzyka?


Ozzy udowadniał to Sharon niejednokrotnie. Po przeczytaniu książki trudno stwierdzić, co było gorsze – alkoholowe libacje (w ramach uczczenia świetnie zagranego koncertu), bicie, czy wyrzucanie z domu… Rzeczywiście, wybór może być trudny.


Książka nie jest jednak próbą wykreślenia tego trudnego etapu z życia Sharon – wręcz przeciwnie. Jest to dowód niezwykłego, choć bardzo skomplikowanego uczucia, które jest w stanie połączyć dwoje ludzi.


„Wiem, że ludziom trudno zrozumieć dlaczego po tych wszystkich przejściach wciąż jestem z Ozzym. Jestem, bo go kocham (…) jest jedyną osobą na całym świcie, która mnie pokochała. (…) Ta miłość była bezwarunkowa”.


Historia Sharon to książka jednodniowa – jeśli chcesz ją przeczytać musisz się upewnić, że na ten dzień nie planowałeś już nic ważniejszego. Książka wciąga, zaskakuje, poraża energią, z jaką jest napisana, ale przede wszystkim daje dużą dawkę optymizmu. Polecam ją zwłaszcza ex wszystkich „muzyków”.


Ekstremalna autobiografia

Sharon Osbourne
Podziel się Śledzik facebook Twitter blip.pl
Wyświetleń: 717
Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tej publikacji.
Bądź pierwszy!

„Idąc” Krzysztof Mich
Recenzja | 2018-01-17 17:15
Małgorzata Południak
Złoty wawrzyn pozostanie złoty
Czytelnia | 2017-02-26 02:25
Małgorzata Południak
Raport z nie-tożsamości, Ewa Sonnenberg "Obca"
Akademia pisania | 2016-09-05 21:29
Paweł Dąbrowski
O sztuce, życiu i przyjaźni (I)
Autor allarte | 2016-09-05 21:24
Małgorzata Południak
Liryczni mężczyźni, spokój oceanu i dzika okolica
Czytelnia | 2016-09-05 21:11
Małgorzata Południak
pokaż wszystkie »
SZAFa kwartalnik literacko artystyczny
Poezja. Proza. Krytyka literacka. Recenzje. Relacje z wieczorów poetyckich. Ekfraza. Wywiady. Teatr. Fotografia. Malarstwo.
szafa.kwartalnik.eu/
Art Pub Kultura
Poezja. Kultura. Wernisaże.
www.artpubkultura.blogspot.com