beata75
liczba publikacji: 10
liczba punktów: 109

HIT po prostu

…każdego dnia  zaraz po szkole Paweł i Marek wsiadali na swoje rowery i ścigali się kto pierwszy wjedzie na wzgórze.Potem rzucali białymi kamykami w dół a przy ostatnim wypowiadali  życzenie na następny dzień. Jednego dnia marzyli żeby nie odrabiać lekcji innego żeby mama nie kazała się kąpać przed kolacją. I mimo że nigdy żadne z ich marzeń nie chciało się spełnić to obaj lubili ten codzienny rytuał.
Musieli niestety bardzo uważać aby rzucane przez nich kamyki turlały się wzdłuż południowego zbocza. Liczne w tym miejscu winnice utrudniały obserwację i chłopcy musieli wielokrotnie mocno wyciągać szyje aby dostrzec swoje spadające "marzenia".

Kiedyś było inaczej. Puszczane wzdłuż północnego stoku kawałki wapienia i liczne grudki będące niegdyś monolitem skał magnezowych wartko pruły powietrze i kończyły swój lot dopiero przy chacie ponurego drwala Malocha. Słynął on z zamiłowania do dojrzałych winogron i całymi dniami kleił jakieś modele butaprenem.

Otóż pewnego feralnego dnia kiedy chłopcy jak zwykle marzyli używając do tego białych kamyków, Maloch i jego pies przypominający raczej wywróconą na drugą stronę onucę (efekt długoletniego wdychania butaprenu) wyszli z butelką dojrzałych winogron.

Pomimo późnego popołudnia byli nieco zaspani, więc kiedy spostrzegli nadciągające z góry niebezpieczeństwo było już zbyt późno na ucieczkę. Podcięta spadającym kamieniem kozica górska balansując nisko na zadzie i wyciągając przed siebie rozcapierzone nogi leciała w dół z przeraźliwym bekiem. Osaczony drwal zdołał jeszcze rozpaczliwym susem umknąć, ale pies miał mniej szczęścia. Spadająca kozica dosłownie zmiotła go nisko zawieszonym kuprem i pociągnęła za sobą. Do dziś dnia starzy górale słyszą bek kozy i przeraźliwy kwik podobnego onucy kundla Malocha.

Marek przeraźliwie otrząsnął się po traumatycznym wspomnieniu i natychmiast skierował wzrok w stronę Pawła.....

Podziel się Śledzik facebook Twitter blip.pl
Wyświetleń: 859  |  Dodano: 2010-01-22 17:00  |  Punkty od użytkowników: 2.57
Komentarze
Zobacz również
Omnis moriar
poezja 2018-05-17 12:59
Prosty wiersz - tym razem Biały Wymyśliłem go tuż przed maturą I świadomość że to prada bardzo...
Kot Wania od Konwickiego
poezja 2018-05-16 15:39
wiersz, autor: Tomasz Kucina
książkowe uniwersum
poezja 2018-05-14 17:46
„Idąc” Krzysztof Mich
Recenzja | 2018-01-17 17:15
Małgorzata Południak
Złoty wawrzyn pozostanie złoty
Czytelnia | 2017-02-26 02:25
Małgorzata Południak
Raport z nie-tożsamości, Ewa Sonnenberg "Obca"
Akademia pisania | 2016-09-05 21:29
Paweł Dąbrowski
O sztuce, życiu i przyjaźni (I)
Autor allarte | 2016-09-05 21:24
Małgorzata Południak
Liryczni mężczyźni, spokój oceanu i dzika okolica
Czytelnia | 2016-09-05 21:11
Małgorzata Południak
pokaż wszystkie »
SZAFa kwartalnik literacko artystyczny
Poezja. Proza. Krytyka literacka. Recenzje. Relacje z wieczorów poetyckich. Ekfraza. Wywiady. Teatr. Fotografia. Malarstwo.
szafa.kwartalnik.eu/
Art Pub Kultura
Poezja. Kultura. Wernisaże.
www.artpubkultura.blogspot.com