beata75
liczba publikacji: 10
liczba punktów: 109

Plotka

Czym jest plotka w naszym życiu?                                        Czy czymś złym czy dobrym pytam...                                       W pierwszej chwili myślisz: "szczerze nawet w plotkę trochę wierzę"                                                                            ale kiedy Cię dotyka nienawidzisz tego smyka, który dalej ją podaję mówiąc: "to nie ładne zachowanie" 

Ja na przekór twoim słowom chcę dać dowód że jest dobrą.

Czasem śmieszy, czasem kąsa, często bywa też krzywdząca. Człowiek puszcza ją w zazdrości, może w gniewie bądź podłości by drugiemu było gorzej,       bardziej  może żył w pokorze.

Jeden lubi słuchać plotek, drugi lubi puszczać w obieg. Obaj lubią z plotką żyć żeby z innych sobie kpić.                   By zasłonić swoje błedy, swoje zdrady, nieuczciwe biznes-rady.....

Nie wyciagaj wniosków zawsze z plotki, która brzmi poważnie ale czasem się zastanów czyś nie zrobił mimo woli czagoś co naprawdę boli,                                           bądź wygląda niezbyt ładnie a chcesz przecież żyć poprawnie                                                                                   by cię plotka nie dotknąła wierząc że nikt nic na ciebie nie ma.

A ja lubię słuchać plotek!                                                        Nie dalatego żem ciekawa kto z kim kiedy i czy z rana       nie obchodzi mnie ich treść.                                                Lubie patrzeć kto tę wieść będzie innym ludziom nieść. Lubię robić prowokacje by zobaczyć ich reakcje.          Bawią oczy me ich miny gdy z ukrycia czynią kpiny.

Plotka zawsze z nami jest czy chcesz tego czy też nie.        Ja chcę tylko byś z tej plotki chciał wyciągnąć dobre wnioski.                                                                                     Tak więc słuchaj ich z pokorą, nie mów że są twoją zmorą Słuchaj w ciszy i uważnie obserwując kto ją właśnie puszcza w obieg.                                                                 Żebyś wiedział z kim przy wódce już rozmawiać tak pokrótce ;)

Podziel się Śledzik facebook Twitter blip.pl
Wyświetleń: 588  |  Dodano: 2010-01-10 16:10  |  Punkty od użytkowników: 3.36
Komentarze
Zobacz również
Omnis moriar
poezja 2018-05-17 12:59
Prosty wiersz - tym razem Biały Wymyśliłem go tuż przed maturą I świadomość że to prada bardzo...
Kot Wania od Konwickiego
poezja 2018-05-16 15:39
wiersz, autor: Tomasz Kucina
książkowe uniwersum
poezja 2018-05-14 17:46
„Idąc” Krzysztof Mich
Recenzja | 2018-01-17 17:15
Małgorzata Południak
Złoty wawrzyn pozostanie złoty
Czytelnia | 2017-02-26 02:25
Małgorzata Południak
Raport z nie-tożsamości, Ewa Sonnenberg "Obca"
Akademia pisania | 2016-09-05 21:29
Paweł Dąbrowski
O sztuce, życiu i przyjaźni (I)
Autor allarte | 2016-09-05 21:24
Małgorzata Południak
Liryczni mężczyźni, spokój oceanu i dzika okolica
Czytelnia | 2016-09-05 21:11
Małgorzata Południak
pokaż wszystkie »
SZAFa kwartalnik literacko artystyczny
Poezja. Proza. Krytyka literacka. Recenzje. Relacje z wieczorów poetyckich. Ekfraza. Wywiady. Teatr. Fotografia. Malarstwo.
szafa.kwartalnik.eu/
Art Pub Kultura
Poezja. Kultura. Wernisaże.
www.artpubkultura.blogspot.com